I just went to the grocery store to pick up a loaf of sourdough bread; eggs; three 32 oz containers of Chobani yogurt; 6 oz of smoked salmon… 67USD
I didn’t even buy the 10USD+ eggs in the cardboard container; the Land O’Lakes (a butter brand) brown eggs were under 7USD…. But, I think everything has gone up.
Though the groceries are cheaper than the weekend bakery trip lol
Lychees from the fruit stand: a bit over three pounds… 20 USD
I didn’t even buy the 10USD+ eggs in the cardboard container; the Land O’Lakes (a butter brand) brown eggs were under 7USD…. But, I think everything has gone up.
Though the groceries are cheaper than the weekend bakery trip lol

Lychees from the fruit stand: a bit over three pounds… 20 USD
Last edited: